“Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, filozofa i reformatora szkolnictwa, towarzyszą nam jako motto od początku istnienia szkół ATUT. To one inspirowały twórców naszej szkoły powołujących w 1990 roku ATUT jako pierwszą niepubliczną szkołę podstawową na Dolnym Śląsku. Nasze doświadczenie ponad 22 lat pracy na rynku edukacyjnym wskazuje, że argumenty Dewey’a na rzecz “uczenia się przez działanie” pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

read-515531_1280
kim-jestesmy-2

Atuty ATUTu

Rodzic i uczeń zastanawiając się nad wyborem szkoły rozważa cechy, które wyróżniają ją spośród innych szkół. Ponad 25 lat doświadczenia w edukacji niepublicznej czyni ATUT szkołą wyjątkową na Dolnym Śląsku. Ale doświadczenie to nie wszystko. Poznaj inne nasze atuty!

IMGP7946-49

Misja

“Otwieramy świat” to nie tylko zręczne hasło, lecz droga, którą konsekwentnie zmierzamy, aby wychować naszych uczniów na obywateli XXI wieku. Opis drogi naszego wychowanka zawarliśmy w misji i filozofii szkoły.

nauka-2

Standardy międzynarodowe

ATUT posiada status IB World School (Szkoły Światowej IB) nadany w roku 2011 przez Organizację Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate). Oznacza to, że szkoła spełnia restrykcyjne normy edukacji wg najwyższych światowych standardów.

nauka-10

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność uważamy za kluczowy walor edukacji. Gimnazjum ma status szkoły dwujęzycznej, co w praktyce oznacza, że obok tradycyjnych zajęć językowych uczniowie uczestniczą w lekcjach z różnych przedmiotów oraz zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w języku angielskim.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016 - Dwujęzyczne Gimnazjum ATUT na tle Wrocławia i Dolnego Śląska

Wyniki egzaminów

Twierdzimy, że znakomite wyniki naszych uczniów w gimnazjalnych egzaminach państwowych to jedynie “efekt uboczny” naszej filozofii nauczania. Jednak dla osób, które lubią rankingi przedstawiamy pozycję naszej szkoły na tle innych szkół Wrocławia i Dolnego Śląska.

kim-jestesmy-6

Nauczyciele

Międzynarodowy zespół nauczycieli gimnazjum to praktycy doświadczeni w nauczaniu w programach międzynarodowych. Swoją wiedzę stale poszerzają w trakcie szkoleń International Baccalaureate w kraju i za granicą.

kim-jestesmy-5

Wizyta w kampusie

Oferujemy naukę w najnowocześniejszych warunkach. Od września 2016 wyjątkowe otoczenie edukacyjne zapewni naszym uczniom kampus – Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM). Budynek uznawany jest za najnowocześniejszy obiekt szkolny w Polsce.

kim-jestesmy-8

Szkoła non-profit

Organ prowadzący szkołę – Fundacja Edukacji Międzynarodowej – jest polską organizacją pożytku publicznego, która rozwija edukację międzynarodową i wspiera uzdolnienia. Jesteśmy szkołą społeczną. Wszelkie przychody oraz 1% podatku przeznaczamy na rozwój oferty edukacyjnej.

projekty-2

Plany rozwoju

Obszary, w których szczególnie chcemy się rozwijać to: doskonalenie oferty edukacyjnej, dalsze kształcenie kadry dydaktycznej wg najlepszych standardów międzynarodowych i rozwój nowoczesnych technologii wspierających nauczanie.

Współpraca

“Sukces dzięki współpracy. Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców.”

Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Dwujęzycznego Gimnazjum ATUT. Ścisłą współpracę z władzami szkoły gwarantuje ich udział w Kolegium Rodziców – społecznym gremium, które wspiera Dyrektora Szkoły i kadrę pedagogiczną w doskonaleniu oferty dydaktycznej.