dsc02252

Prosimy o zapoznanie się z Planem zajęć pozalekcyjnych dla Gimnazjum na pierwszy semestr 2016-2017.

Po lekcjach uczymy samorealizacji

Po lekcjach uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Wspierają one realizację naszej misji – mają za zadanie wykrystalizowanie i rozwijanie uzdolnień każdego z naszych podopiecznych. Temu celowi służą też organizowane przez nas imprezy. Inne cele zajęć pozalekcyjnych to:

  • propagowanie różnorodnych sposobów spędzania wolnego czasu
  • wspieranie samodzielności
  • kształtowanie nawyku uczestnictwa w kulturze i uprawiania sportów.

Dbamy o to, by w ofercie tworzonej na każdy rok szkolny na nowo, znalazły się zajęcia dotyczące różnych obszarów aktywności; coś dla ciała, ducha i umysłu. Proponujemy zajęcia ruchowe, artystyczne, komputerowe, językowe, naukowe i wspomagające rozwój logicznego myślenia oraz przygotowanie do konkursów przedmiotowych.

Dbamy o holistyczne wychowanie

Oferując bogaty wybór zajęć pozalekcyjnych, staramy się jednocześnie pomagać rodzicom uczniów w rozsądnym komponowaniu tygodniowego planu działań dziecka. Uwrażliwiamy ich na to, że młody człowiek powinien czerpać satysfakcję i radość z zajęć dodatkowych i uczestniczyć w nich z własnej woli, ze względu na rozwijanie osobistych pasji, a nie z chęci zadowolenia rodziców czy spełnienia oczekiwań dalszego otoczenia. Przypominamy, że młody człowiek potrzebuje w tygodniu przynajmniej dwóch popołudni wolnych od zajęć dodatkowych. To czas na staranne odrobienie lekcji, wywiązanie się z obowiązków domowych, zabawę z rówieśnikami i relaks. Zajęcia dodatkowe mają harmonijnie uzupełnić czas nauki i wypoczynku, a nie stanowić konkurencję dla obowiązków czy relaksu.

Takie holistyczne, zrównoważone podejście stanowi istotę naszej filozofii wychowania i tym staramy się dzielić z rodzicami.

dsc_0180020508140101

Języki obce

to nasza domena. Oprócz intensywnej nauki w ramach lekcji, oferujemy wiele możliwości rozwijania lingwistycznych pasji po lekcjach. Uczniowie mogą bawić się w anglojęzyczny teatr, uczestniczyć w zajęciach dodatkowych z native speakerem języka angielskiego, przygotowywać się do egzaminu państwowego First Certificate lub uczestniczyć w zajęciach kółka językowego z języka hiszpańskiego. Więcej o językach obcych w naszej szkole można przeczytać TUTAJ.

obraz1aaa

Sztuka

to dziedzina, w której wielu z naszych uczniów znajduje indywidualne miejsce. Gimnazjaliści muzykują, fotografują, zajmują się projektowaniem komputerowym, doskonalą umiejętności plastyczne, tworzą anglojęzyczny teatr i znajdują „pokrewne dusze” w szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Więcej o sztuce w naszej szkole można przeczytać TUTAJ

phoca_thumb_l_polska-litwa 20110526_34new

Sport

zajmuje ważne miejsce w tygodniowym planie zajęć uczniów ATUTu. Oferujemy zajęcia z karate, koszykówki, piłki halowej, pływania, szachów, brydża i scrabble. Więcej o sporcie w naszej szkole można przeczytać TUTAJ

chemio-fizyka

Zajęcia naukowe 

Czas spędzany w szkole po lekcjach można zagospodarować naukowo. Gimnazjaliści odkrywają tajniki informatyki, kultury oraz nauk ścisłych. tworzą szkolną gazetkę. Każdy uczeń może brać udział w zajęciach, które pozwolą mu przygotować się do egzaminów, konkursów, czy po prostu wyrównać zaległości. Po lekcjach nasi uczniowie przygotowują się do konkursu zDolny Ślązak. Ci którzy doświadczają trudności w opanowaniu matematyki, a chcą “wziąć byka za rogi” mogą uczestniczyć w zajęciach “Matematyka nie gryzie”. Co roku organizowane są też Zielone Szkoły – szczególne okazje, by pogłębić wiedzę i przyjaźnie, poznając jednocześnie świat.